Kalottimaaottelun joukkue valittu

2.7.2013

Kalottimaaotteluun on valittu seuraavat urheilijat pohjoiselta alueelta.

Kalottimaaotteluun vuodelle 2013 on valittu seuraavat urheilijat pohjoiselta alueelta. Kilpailu pidetään Skellefteåssa 13.-14.7.2013. Joukkue matkustaa bussilla Oulusta. Bussi lähtee Ouluhallin edestä perjantai aamuna. Joukkueelle tiedotetaan vielä matkustamisaikatauluista, majoituksesta, kilpailun aikatauluista ja muista tärkeistä asioista. ja aina voi kysellä pirauttaa kalottitoimistolle allaoleviin puhelinnumeroihin.


Reissun kokonaishinta on n 162€/urheilija. Urheilijan omavastuuosuus matkasta on 50€, joka tulee maksaa ennen reissua. Kaikesta tästä sitten tarkemmin Kutsussa/Infossa. Onnittelut valinnasta koko joukkueelle! 

 

Kalottitoimikunnan infoa suomen joukkueelle:
Joukkueinfo ja kutsu suomen joukkueelle 
Kilpailuinfoa (suomeksi)

 

Kilpailujärjestäjän infoa:

Kilpailukutsu  
Päiväohjelma (ruotsinkielinen)
Kilpailujärjestäjän sivut 
Aikataulu
Pistelasku ja ratajärjestys/suoritusjärjestykset
Kaavio kentän layout
Majoituksen ruokailuajat ja meny

 

 

SUOMEN JOUKKUE

Naiset                                                       Seura

100m             Riikka Kokko                       Oulun Pyrintö

                      Matleena Kuure                  Alatornion Pirkat

100m aidat    Laura Jokinen                      Kuusamon Eräveikot

                      Annika Kylmänen                Oulun Pyrintö

200m             Maiju Ylitalo                       Kajaanin Kipinä

                      Piritta Vaattovaara             Veitsiluodon Kisaveikot

400m             Piritta Vaattovaara             Veitsiluodon Kisaveikot

                      Mira Taulavuori                  Oulun Pyrintö

400m aidat    Julia Karjalainen                 Oulun Pyrintö

                      Reeta-Mari Loukusa           Raahen Vesa

800m             Mira Taulavuori                  Oulun Pyrintö

                      Julia Korpela                       Raahen Vesa

1500m           Julia Korpela                       Raahen Vesa

                                           

5000m           Iida Haataja                        Lapin Lukko

                      Toinen paikka auki            

Korkeus         Katri Oikarinen                   Posio Pyrintö

                      Sofia Pohjanen                    Merijärven Kestävä

Seiväs            Henriikka Könönen             Oulun Pyrintö

                      Veera Möttönen                 Raahen Vesa

Pituus            Matleena Kuure                  Alatornion Pirkat

                      Laura Jokinen                      Kuusamon Eräveikot

3-loikka         Julia Karjalainen                 Oulun Pyrintö

                      Salli Kokkinen                     Oulun Pyrintö

Kuula             Sandra Laulumaa                Oulaisten Huima

                      Annika Knuutila                  Oulaisten Huima

Kiekko           Annika Knuutila                  Oulaisten Huima

                      Annika Wimmer                  Kuivasjärven Aura

Keihäs           Merja Perätalo                    Ylikiimingin Nuijamiehet

                      Sandra Laulumaa                Oulaisten Huima

Moukari         Milja Jylhänniska                Oulun Pyrintö

                      Heidi Ylilehto                     

4x100            Kokko, Kokkinen, Kuure,  Vaattovaara, Ylitalo              

4x400            Vaattovaara, Loukusa, Taulavuori, Fingerroos, Karjalainen               

100m B          Maiju Ylitalo

                                           

Miehet                                            

100m             Janne Törmänen                 Oulun Pyrintö

                      Tatu Vähäkangas                Oulun Pyrintö

110m aidat    Jere Lehto                          Oulun Pyrintö

                      Jussi Vähätiitto                   Oulun Pyrintö

200m             Antti Kokkonen                   Veitsiluodon Kisaveikot

                      Ville Kortelainen                 Lapin Lukko

400m             Antti Kokkonen                   Veitsiluodon Kisaveikot

                      Eemeli Kaartinen                Lapin Lukko

400m aidat    Veli-Matti Takkinen            Kuusamon Eräveikot

                      Mikko Takkinen                  Kuusamon Eräveikot

800m             Kalle Keskipoikela              Lapin Lukko

                      Matias Tiiro                        Oulun Pyrintö

1500m           Kalle Keskipoikela              Lapin Lukko

                      Ossi Peltoniemi                  Ylikiimingin nuijamiehet

5000m           Ossi Peltoniemi                  Ylikiimingin nuijamiehet

                      Jani Ylisaukko-oja               Lapin Lukko

10000m         Teppo Ronkainen                Oulun NMKY

                      Ilkka-Petri Välitalo              Muurolan Kisaveikot

3000m ej       Veli-Heikki Koivu                Rovaniemen Road Runners

                                           

Korkeus         Topi Hyttinen                      Veitsiluodon Kisaveikot

                                           

Seiväs            Jussi Vähätiitto                   Oulun Pyrintö

                                           

Pituus            Panu Puumala                     Alatornion Pirkat

                                           

3-loikka         Aapo Soudunsaari               Posion Pyrintö

                      Vesa Huokuniemi               Posion Pyrintö

Kuula             Henri Pakisjärvi                  Kuivasjärven Aura

                      Perttu Laakso                      Paltamon Urheilijat

Kiekko           Henri Pakisjärvi                  Kuivasjärven Aura

                      Ville Posio                           Lapin Lukko

Keihäs           Jani Kiiskilä                         Veitsiluodon Kisaveikot

                      Heikki Kuurola                    Pudasjärven Urheilijat

Moukari         Marko Koskelo                    Kajaanin Kipinä

                                           

4x100            Vähäkangas, Lehto, Törmänen J, Pieskä, Takkinen V-M,                   

4x400            Kokkonen, Kaartinen, Kortelainen, Pieskä                    

                                           

100m B          Birhan Pieskä                      Kuivasjärven Aura


Joukkueen johto:
Harri Heikkilä puh 050-327 2740 hheikkil@ulapland.fi
Heikki Aura puh 050-523 5312 haura76@gmail.com