XVIII Muurola-Maastot 22.5.2010

T U L O K S E T

© Muurolan Kisaveikot
T09; P09; T10; P10; T11; P11; T12; M55; P12; T13; P13; MYL; M17; M19; T14; P14; T15; P15; N45; NYL; N19; N17; N35;

Naiset 9 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

  1. Maria Peura              Tervolan Terävä               4.23,6
  2. Henna Hamari             Vetsiluodon Kisaveikot        4.30,6      0.07,0
  3. Maiju Siipola            RoLa                          4.43,5      0.19,9
  4. Saana Peura              Tervolan Terävä               4.53,7      0.30,1
  5. Karoliina Ojala          Kemijärven Urheilijat         4.56,8      0.33,2
  6. Enni Petrelius           Lapin Lukko                   4.58,5      0.34,9
  7. Ansa-Lotta Ojanaho       Lapin Lukko                   4.59,6      0.36,0
  8. Olivia Härkönen          Alatornion Pirkat             5.04,4      0.40,8
Sarjaluettelo

Miehet 9 vuotta 1 km V

  1. Henri Alamikkotervo      Tervolan Terävä               3.57,3
  2. Joonas Tuomaala          Ranuan Peura                  4.22,0      0.24,7
  3. Eetu Petrelius           Lapin Lukko                   4.32,1      0.34,8
  4. Otto Haataja             Lapin Lukko                   4.43,2      0.45,9
  5. Rasmus Mäkinen           RDS                           4.57,3      1.00,0
  6. Miika Rantahalvari       Lapin Lukko                   5.09,4      1.12,1
  7. Valtteri Hyypiö          Kemijärven Urheilijat         5.12,1      1.14,8
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 1 km V

  1. Petra Salmela            Lapin Veikot                  4.26,6
  2. Nella-Liina Pihlajaniemi VKV                           4.30,8      0.04,2
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 1 km V

  1. Aleksi Hyypiö            Kmijärven Urheilijat          4.03,8
  2. Janne Ojaniemi           Lapin Lukko                   4.05,4      0.01,6
  3. Jere Salmela             Lapin Veikot                  4.09,9      0.06,1
  4. Henri Halonen            Alatornion Pirkat             4.24,6      0.20,8
  5. Waltteri Hoppula         Lapin Veikot                  5.07,2      1.03,4
  6. Topias Riipi             Kittilän Kotaveikot           5.08,5      1.04,7
 Poisjäänyt   1
  -  18.            Miika Rantahalvari       Lapin Lukko
Sarjaluettelo

Naiset 11 vuotta 2 km V

  1. Elina Peura              Tervolan Terävä               9.36,9
  2. Emilia Hiukka            Vetsiluodon Kisaveikot        9.38,7      0.01,8
Sarjaluettelo

Miehet 11 vuotta 2 km V

  1. Topi Koski               Lapin Veikot                  8.56,2
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

  1. Emmi Lämsä               Alatornion Pirkat             8.39,7
  2. Heidi Hamari             Vetsiluodon Kisaveikot        8.42,0      0.02,3
  3. Riikka Nätti             Ranuan Peura                  8.43,9      0.04,2
  4. Henna Pulkkinen          Alatornion Pirkat             9.10,1      0.30,4
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 4 km V

  1. Kauko Tuisku             RDS                          15.19,4
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 2 km V

  1. Eerik Alamikkotervo      Tervolan Terävä               8.08,8
  2. Pietari Lepola           Lapin Veikot                  8.47,1      0.38,3
  3. Leevi Hetta              Lapin Lukko                   9.01,6      0.52,8
  4. Eemeli Kiminki           Ranuan Peura                  9.27,0      1.18,2
 Poisjäänyt   1
  -  31.            Aleksi Kokkonen          Lapin Lukko
Sarjaluettelo

Naiset 13 vuotta 2 km V

  1. Jutta Pulkkinen          Alatornion Pirkat             9.06,8
  2. Saana Palovaara          Ranuan Peura                 10.04,7      0.57,9
  3. Helena Kurtakko          Kittilän Kotaveikot          10.17,7      1.10,9
 Poisjäänyt   1
  -  39.            Saija Kulojärvi           Posion Pyrintö
Sarjaluettelo

Miehet 13 vuotta 2 km V

  1. Jarkko Ojaniemi          Lapin Lukko                  11.29,5
Sarjaluettelo

Miehet 6 km V

  1. Kalle Keskipoikela       Lapin Lukko                  20.18,6
  2. Jani Ylisaukko-oja       Lapin Lukko                  20.42,8      0.24,2
  3. Ilkka-Petri Välitalo     Muurolan Kisaveikot          21.12,4      0.53,8
  4. Keijo Pintamo-Kenttälä   RDS                          22.10,6      1.52,0
  5. Feodorit Suopela         Tervolan Terävä              23.44,8      3.26,2
  6. Kuisma Suopela           Tervolan Terävä              27.11,8      6.53,2
Sarjaluettelo

Miehet 17 vuotta 4 km V

  1. Mikko Marjamaa           Posion Pyrintö               14.40,4
  2. Elias Holma              Tervolan Terävä              14.42,1      0.01,7
 Poisjäänyt   2
  -  47.            Heikki Lahti             Tervolan Terävä
  -  45.            Jukka Tervaniemi         Tervolan Terävä
Sarjaluettelo

Miehet 19 vuotta 4 km V

  1. Jaakko Julkunen          Lapin Veikot                 13.30,5
  2. Henri Rantajärvi         Alatornion Pirkat            13.55,6      0.25,1
  3. Oscar Härkönen           Lapin Lukko                  13.57,6      0.27,1
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

  1. Anna Haataja             Lapin Lukko                  13.28,6
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 3 km V

  1. Kulpakko Ville           Muurolan Kisaveikot          13.21,9
  2. Arvi Hyvönen             Lapin Lukko                  15.12,3      1.50,4
Sarjaluettelo

Naiset 15 vuotta 3 km V

  1. Johanna Halonen          Alatornion Pirkat            12.51,8
  2. Moona Haapala            Lapin Lukko                  13.52,3      1.00,5
  3. Moona Hoppula            Lapin Veikot                 14.01,2      1.09,4
Sarjaluettelo

Miehet 15 vuotta 3 km V

  1. Teemu Julkunen           Lapin Veikot                 11.26,4
  2. Mikko Jäärni             Simon Kiri                   13.02,9      1.36,5
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 3 km V

  1. Kati Kuivalainen         Kittilän Urheilijat          13.59,0
Sarjaluettelo

Naiset 4 km V

  1. Sanna-Maija Pohjanvesi   RDS                          14.31,3
  2. Erika Utriainen          Vetsiluodon Kisaveikot       15.23,9      0.52,6
  3. Elli-Tarja Hallikainen   Tervolan Terävä              16.39,6      2.08,3
 Poisjäänyt   1
  -  59.            Kuisma Suopela           Tervolan Terävä
Sarjaluettelo

Naiset 19 vuotta 4 km V

  1. Anni Hakola              Rovaniemen Lappi             15.25,6
Sarjaluettelo

Naiset 17 vuotta 4 km V

  1. Iida   Haataja           Lapin Lukko                  15.26,2
  2. Annika Halonen           Alatornion Pirkat            15.36,4      0.10,2
  3. Noora Pääkkölä           Alatornion Pirkat            15.51,0      0.24,8
 Poisjäänyt   1
  -  65.            Janika Utriainen         Vetsiluodon Kisaveikot
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 4 km V

  1. Sari Hilli               RDS                          15.35,4
Sarjaluettelo