Yhteystiedot

Lapin Yleisurheilu ry:n hallitus 2021

 

 

PuheenjohtajaVarapuheenjohtaja            Sihteeri,rahastonhoitaja
Harri HaavistoKimmo NiukkanenAiri Leppiaho

 

  
044 2020 9060440693025

040 7228173

lapinlukkopuheenjohtaja@gmail.com

niukki4@gmail.com

 

airi.leppiaho@gmail.com

Simontie 203 97700 Ranua

 

Mikko Niininen, mniinin@gmail.com,040 8232324, 

Tytti Oikarainen, tytti.oikarainen@hotmail.com, 0400 201 932

Matti Huotari, kunniakierrospäällikkö, mhhuotari@gmail.com, 0400 194 537

Juhani Lakela, jäsen, jlakela@hotmail.com, 050 4683400

Antti Mäkikallio, jäsen,antti.makikallio@gmail.com, 040 510 0290

Aira Peiponen, jäsen,aira.peiponen@hotmail.com

 

 

Varajäsenet 2021: Puheenjohtajan varajäsenenä toimii varapuheenjohtaja.

Hallituksen jäsenten varajäsenet 2021:

Mikko Niininen: Tarja Hänninen

Airi Leppiaho: Laura Kylmälä, laura.kylmälä@gmail.com, 045 3198798

Juhani Lakela: Suvi Tuomela, suvi.tuomela@gmail.com, 040 5093921

Matti Huotari: Paula Melamies,

Tytti Oikarainen: Ari Riihimäki, riihimaki.ari@gmail.com, 050 438 7196

Antti Mäkikallio: Antti Pahtaja

Aira Peiponen: Johanna Peiponen

 

Lähettäjä- ja tuomarikouluttaja Mikko Niininen, mniinin@gmail.com, 040 8232324.

Kunniakierrospäällikkönä Matti Huotari,mhuotari@gmail.com,0400 194537.

 

Liittovaltuustoedustaja Antti Mäkikallio, varalla Mikko Niininen.